Türkiye Sunucu Sanallaştırma Pazarının Yeni Lideri Hyper-V

</tr

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Merhaba;

Sizlerle çok güzel bir haberi paylaşmak istiyorum. Tüm dünyada sanallaştırma pazar paylarını ölçen IDC, 2012 yılının Q2 sanallaştırma pazar paylarını geçen hafta içinde açıkladı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 11 ülkede Hyper-V; en yakın rakibini geçerek x86 sunucu sanallaştırma pazarında liderliği elde etti.

Türkiye’de x86 sunucu sanallaştırma pazarının lideri artık Hyper-V

Windows Server 2012 Hyper-V ve System Center 2012 ile Microsoft teknik olarak üstün bir ürün sunarken, aynı zamanda lisanslama avantajını koruyor ve bu da sanallaştırma alanında sektörde önemli bir değişime yol açıyor.

IDC’nin açıkladığı IDC 2012Q2 Virtualization Tracker raporuna gore (x86+EPIC) Virtualization Host sonuçlarında Hyper-V; %41.9 pazar payına yükseldi ve en yakın rakibini %3.2 pazar payı ile geçerek Türkiye’de Pazar Liderliğine ulaştı.Türkiye, dünyada Hyper-V’nin liderliğe yükseldiği 11 ülkeden biri.

*IDC’s Worldwide Quarterly Server Virtualization Tracker 2012 Q2- Turkey
Pazara sürülen yeni sunuculardaki sanallaştırma oranlarına bakıldığında ise Hyper-V %44.7 pazar payı ile yine lider ve burada en yakın rakibi ile arasındaki fark %10.6’nın üzerinde. Bu da her geçen ay Hyper-V’nin Pazar liderliğinin artarak devam edeceğini gösteriyor.
Sizlerde Windows Server 2012 ve Hyper-V ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki kaynakların çok faydalı olacağına inanıyoruz

· Hemen Windows Server 2012’yi bu adresten indirin ve siz de Hyper-V’yi deneyin.

· Windows Server 2012 hakkında detaylı video ve eğitimlere Windows Server 2012 Lansman sitesinden veya Microsoft Virtual Academy sitesinden erişin.

· Windows Server 2012 ve Hyper-V Başarı Hikayelerimizi inceleyin: Koçsistem, Fintek, Finansbank, DorukNet, Turkcell

· Windows Server 2012 ile ilgili detaylı bilgilere linkteki dokümandan veya Introducing Windows Server 2012 e-kitabı’ndan öğrenin

· Hyper-V’nin alternatif sanallaştırma platformlarıyla detaylı teknik kıyaslamasını içeren dokumanı inceleyin