TechEd 2010

Mirosoft TechEd 2010 Neworleans LA : Microsoft senenin belli dönemlerinde Avrupa’da ve ABD’de düzenlediği teknik adamlara yönelik seminerler dizisinin bu seneki ayağı Neworleans’ta. Neden burada diye düşünürken çevreyi gezince gece hayatının ve festivallerin ve JAZZ’ın  bol olmasından olduğu anlaşılıyor .

Seminer alanında  onlarca salon ve paralel seminer var, seminerciler yoğun olarak microsoft danışmanlarından oluşmakta. Türkiye’den farklı olarak MS içindeki vizyonel hareketlerden daha önce haberdar olma şansı ve bizzat işin başındaki adamlarla konuşma şansı oluyor.   Katılımcılar genellikle medium, enterprise seviyedeki  şirketlerden oluşmakta ciddi sayıda yazilimcida var. Sunumu yapan bu ürünü yada bu özelliği kullanıyor musunuz dediğinde biz kendi katildiğimiz seminerlerde %85 oranda evet derken diğer katilimcilarin % 20-30 seviyesinde gezmesi  manidar oldu benim için.. Özellikle bilinen konu Türkiye’de bankacılık sektörünce teknolji çok iyi kullanılıyor. Burada ATM’ler dükkanlar içerisinde sadece 1 adet banka gördüm oda şehrin dışında idi. Burada mevcut durum çok hızlı güncellenmiyor bundaki önemli unsur maliyetlerin yüksek olması deniliyor.Neworlens : Hava alanından iner inmez sauna sıcaklığı suratınaza çarpar ve avuçlarınızın içi terler. Çevrede görebileceğiniz siyah insaların çogu obezite değerlerinde >100 kg oranındalar. Tabii bindikleri arabalarda benzinde ucuz olunca hummer kıvamında.

JAZZ : Burası JAZZ ‘ın anavatanı herkez araba,ev,taksi, restoran  ne varsa jazz dinliyor. Bizede seminer öncesi verdikleri canlı jazz konsei bir deniyim oldu, hoşuma gitti.

Convention center ortalama 1 km uzunluğunda seminerlere gid gel yaparken ciddi yoruluyoruz. Allahtan otele yürüme mesafesindeyiz.

"Seminer Dinlenme Alanı"

Güncellemelerle görüşmek üzere..

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s