Amerika Öncesi Tedarikler

Genellikle USA seyehatlerinde herkesin  aklına alışveriş yapmak öncelikli olarak gelir, hatta çevreden siparişler yağmaya kalacağınız otelin adresini alıp amazon’dan satın alımlar başlar siz gitmeden..

gideceklerede kısa bir rehber niteliğinde.

AlışVeriş :Lokal alışverişler için stok kontrolünü önceden yapmanızda fayda var. Özellikle elektronik ürünlerinde bunun için aşağıdaki siteden faydalınabilinir, http://milo.com Her zaman mağazadaki fiyatları Amazon’daki fiyatlarla mukayese edin. Prime üyeliğiniz olduğu için Amazon’un kendi sattıklarının kısa sürede bedava kargo ile geleceğini unutmayın. 2 günlük kargo, genelde bir günde geliyor.

Gittiğiniz eyalette yapacağınız alışverişlerde ne kadar vergi ücreti öğreneceğinizi wiki üzerinden öğrenebilirsini ;

(http://en.wikipedia.org/wiki/Sales_taxes_in_the_United_States )  Amazon’dan aldığınız ürünlerde genelde bu %4 olmayacak. Buraya gelirken New Orlean için %4 yazıyor ama alışverişte öğrendik ki %8.5 muş yüksek alımlarda ciddi tutar demek oluyor buda. Alışveriş öncesi sormada fayda var.

iPhone, iPad : Bu dönem için iPhone’un bu  hafta, yenisi duyurulacak. Bu haftadan sonra, eskileri tüketme yoluna gidecekleri için fiyatı düşmekte. Hatta WalMart’larda fiyatı şimdiden 100 dolar aşağı çekmişler.

PDA olarak ne alınabilir derseniz, HTC Incredible (Android) veya HTC HD Mini (Win Mobile) olabilir. Ben Nokia X6 tercih ettim.iPad bulursanız ve lazımsa alabilirsiniz. 3G’lisini TR’de çalıştırmak için uygun SIM kart henüz yok. Mevcutları ufaltmak gerekiyor.

Yemek :Yemek için helal restoran arayacaksanız, zabihah.com bu iş için en iyisi. Site, Mesela New Orleans’ta, 7 restoran, 3 market gösteriyor: http://www.zabihah.com/c/New-Orleans+32 .

Market malzemesi: Üzerinde K, U, D simgeleri olan market ürünleri alınabilir. (Bu işaretler alkolsüzlüğü garantilemez. Sadece domuzsuzluğu garantiler.)

Hava : Hava inanılmaz derecede nemli ve sıcak camlar nemden sırılsıklam, dışarıya çıktığınızda saunaya girmiş hissi oluyor. Sonrada klimalı ve çok soğuk ortama girip penguen modunda geziyorsunuz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s